Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühingu imetamisnõustajad aitasid 2016. aastal enam kui tuhandet väikest inimest, kellel oli raskusi emapiima saamisega. Lisaks nõustamistele-loengutele alustasime uute nõustajate koolitusprogrammi, nii et kevadeks on meil lisaks praegusele poolesajale 18 uut nõustajat.

Nõustajate võrgustik katab siis suurema osa Eestist. See on ebamugav olukord, kui emad-lapsed on hädas ja murelikud emad helistavad ning isegi nõustajad on oma oskuste-tarkustega olemas, kuid raha neile töö eest maksmiseks pole. Siin tuletegi mängu teie, head annetajad!

2016. aasta möödus imetamisnõustate ühingule suuremate rahamuredeta, sest kui riiklikus rahastuses parasjagu auk oli, saime peresid nõustada tänu headele annetajatele. See on just see, milleks me annetusi kogume – et pered ei jääks aitamata ja nõustajate töö tasustamata, kui riigi projektirahasid parasjagu pole.

Mullu oli kaks kuud, mil meil nõustajatele töötasude maksmiseks riigi rahalist tuge polnud: veebruar ja september.

Veebruaris saime tänu annetajatele maksta 26 nõustamistunni eest, koos maksudega kulus selleks 521,82 eurot, toetatud sai 61 suurt ja 55 väikest inimest. Augustis-septembris sai 48 nõustamistunnist abi ja nõu 62 täiskasvanut ja 51 last ning raha kulus töötasudeks koos riigimaksudega 973,4 eurot. Kokku kulus 2016. aastal annetajate raha niisiis 74 nõustamis- ja loengutunni eest tasumiseks 1495 eurot.

Aga ega me ülejäänud aasta siis niisama istunud. Jaanuaris, märtsist augustini ning oktoobrist aasta lõpuni tasustasime nõustajate tööd Hasartmängumaksu Nõukogu kaudu saadud projektitoetustest. Aasta jooksul kokku tegime 627 tundi loenguid ja individuaalnõustamist, kust sai nõu ja tuge 1233 suurt ja 1162 väikest inimest. Abistatud peresid on tegelikult rohkemgi – statistikat ei tee me telefoni- ja meilinõustamise kohta, mida ei tasustata ning on nõustajate vabatahtlik panus.

SIETi nõustaja tunnitasu on 15 eurot, koos maksudega on SIET kulu 20,07 eurot. Pere omaosalus koduvisiidi või loengu eest on 3 eurot, see raha jääb ühingule kasutamiseks jällegi ajal, kui muid rahastusi parasjagu pole.

Suur aitäh kõigile annetajatele! Ilma teieta oleks meil kohe päris raske toime tulla. Ja kui kusagil mõni beebi sünnib, andke perele ikka teada, et kui abi vaja, siis meie oleme olemas 🙂