Küsimus:
Olen praegu oma 2-nädalase poisiga haiglas (diagnoosiks viiruslik bronhiit) ja selletõttu pean teda iga söömise eel ja järel kaaluma, et teada saada, palju ta sööb. Sööb ta 8-9 korda päevas ja ühe söögikorra jooksul on imetud piimakogused suhteliselt seinast-seina olnud, vahemik on 30-100 g. Mis mulle muret teeb, on see, et ta on praeguseks ületanud oma sünnikaalu vaid 100 grammiga ning ta kaal seisab paigal juba terve nädala.
Sööb ta muidu ahnelt, neelamist on kuulda iga paari imemise järel ning tundub, et ta “disklahvib” rinna niipea, kui piima kättesaamiseks tuleb rohkem tööd teha. Siis hakkab rabelema ning laseb rinna lahti. Võtab küll uuesti, kuid laseb paari imemise järel uuesti lahti. Siis olen teist rinda pakkunud.
Arst arvas, et 60 g piima söögikorra kohta on vähe, aga mis oleks siis piisav või hea kogus?
Vastus:
Üritan umbkaudu arvutada, kui palju ta võiks olla kõige madalamast kaalust siiani juurde võtnud. Ütled, et sünnikaalule on lisandunud 100gr. Ma eeldan, et sünnikaalust võttis ta alla u 5-10% ja ta kaalus sündides näiteks 3 kg. Selle järgi on ta kahe nädalaga kaalus juurde võtnud 250-400g. Mis on täiesti hästi! Muidugi on mu arvutus väga oletuslik aga arvuta ise täpsemalt.
Ühe nädalaga peab laps min 125 g juurde võtma. Ja seda ta on kenasti teinud.
Ootuspärane on, et laps sööb ühe toidukorraga 30-80 ml, teeb seda iga 1,5-2,5h tagant ehk ööpäevas umbes 10-12 korda.
Kui Sulle tundub, et ta ei saa kõhtu täis, siis paku talle tihedamini rinda. 60 ml ühe toidukorraga on täiesti hea, sellepärast ei pea kindlasti muretsema. Rohkem nii väikese lapse kõhtu ei mahugi! Aegajalt rinnast keeldumine käib imemise õppimise juurde. Vaata ka eelmist teemat, seal kirjutasin sellest pikemalt ehk saad ka sealt mõned head mõtted.
Selle info põhjal tundub mulle, et muretsemiseks pole mingit põhjust.
Edaspidi jälgi ta kaaluiivet ning seda, et ta vähemalt 6x ööpäevas lahjat pissi pissiks.