Kutse SIET imetamisnõustajate täiendkoolitusele "Lapse abivajaduse märkamine ja koostöö"

Ootame teid Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühingu sügistalvisele imetamisnõustajate täiendkoolitusele 18. novembril 2017.


Asukoht:
Kundalini Joogastuudio Tallinna Kesklinnas Magasini 29A - 9 (fonolukk 9). Juhised leiad: SIIT


Kavas:
Alates 9:45 Hommikukohv ja kogunemine
10:00–13:15 "Lapse abivajaduse märkamine ja koostöö" Lastekaitse spetsialist Kati Valma
13:15 LÕUNA
14:00–14:45 Imetamisnõustaja pädevussüsteem - kuhu oleme liikumas? Imetamisnõustaja Riin Hiieväli
14:45–15:30 Supervisioon ja nõustamislugude jagamine. Ülle Lember
15:45–16:30 "Ema haigused ja ravimid imetamise ajal" Ülle Lember
16:30 Päeva lõpetamine. Tunnistused.


Osalustasu:
Koolituspäeva maksumus on SIET-i liikmetele 20 € ja mitteliikmetele 30 €
Tasu sisaldab:
* loenguid ja rühmatöid
* nõustamislugude jagamist ja supervisiooni (lugude arutamist)
* teed, kohvi, võileibu ning kerget lõunaeinet

Osalustasu palume üle kanda Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühingu kontole EE572200221016098212, SWEDBANK. Selgitusse palume kirjutada: "Koolitus 18. nov".
Kui vajad selleks arvet, siis anna sellest enne ülekande tegemist teada Üllele aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., et saaksime Sulle arve mailile saata.


Registreerumine:
Täiendkoolitusele on oodatud kõik imetamisnõustajad!
Registreerumine toimub aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. (vastab Triin Kõrge). Palume koolituse parema korraldamise huvides kõigil osaleda soovijatel endast teada anda esimesel võimalusel või hiljemalt 12. novembriks.

Rühma suurus on piiratud ruumiga! Arvestame registreerumise kiirust ja tasude laekumist. Palun tee ülekanne kohe pärast registreerumist!

Toimub ka isetekkeline TURG – kui sul on müüa, jagada või vahetada midagi, mis võiks rõõmustada nõustaja südant, siis võta see julgesti kaasa! Varu ka piisavalt sularaha! Ostame jõulukingitused ära enne, kui jõulustress jõuab tekkidagi!

Oled oodatud!

Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühingu juhatus
 
 
 

UNICEF 40-tunnine imetamisnõustajate baaskoolitus 2016

Koolitus   tugineb   Maailma   Tervishoiuorganisatsiooni   soovitustele,   UNICEF`i   40-tunnisele laktatsioonikonsultantide koolitusprogrammile ja Eesti nõustamiskogemustele. Koolitajad on Ülle Lember  ja  teised  Sünni  ja  Imetamise  Eesti  Tugiühing  (edaspidi  SIET) imetamisnõustajad. Koolituse  lõpetanud  saavad  tunnistuse  ning  võimalusel  asuda  tööle  projektipõhiselt  SIETi imetamisnõustajana.

Koolituse maht on 40 tundi jaotatuna 5-le koolituspäevale ning sel lele lisanduvad iseseisvad tööd koolituspäevade vahelisel ajal.


Aeg ja koht
Koolitused toimuvad laupäeviti orienteeruvalt kl 10.00 - 17.30.
10. detsember 2016
21. jaanuar 2017
11. (või 18.) veebruar 2017
18. märts 2017
01. aprill 2017

Koolituskeskus asub Tallinnas, Endla 4, V korrusel, OÜ Projektiekspert ruumides.
Auto saab parkida maja taga asuvasse parklasse sõites tõkkepuu alt sisse, tasu 2 eur/päev.


Registreerumine
Imetamise nõustajate baas koolitusele on oodatud nii tervishoiutööt ajad kui ka lihtsalt emad - kõik, kes on teemast huvitatud. Kasuks tuleb isiklik imetamise kogemus. Palume huvilistel endast teada anda võimalikult kiiresti, soovitavalt enne 5. detsembrit e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..
Rühma suurus on piiratud!

Registreerumisel vasta küsimustele:
1. Milline on sinu senine imetamise kogemus?
2. Mitu last sul on ja mis on nende vanused?
3. Sinu vanus?
4. Sinu elukoht (linn, asula)?
5. Sinu haridus ja töökogemus?
6. Kas mõni sinu lastest tuleb koolitusele kaasa koos hoidjaga?

Koolitus on imetamissõbralik, see tähendab, et ka teie beebid saavad vajadusel koolitusel kaasas olla, samuti võivad kaasas olla alla 1-aastased lapsed, kui on keegi, kes nendega vahepeal tegeleb nii, et oleks tagatud üldine töörahu. Emadel, kellel on väikesi rinna lapsi, palume leida koolituse ajaks lapsehoidja võimalus. (Lisatasu  eest organiseerime ka neile koolituspäevadel kohvi - ja lõunapausideks toitlustamise).  Anna  meile  teada  muust  informatsioonist,  mida  pead  vajalikuks jagada ja küsida!


Tasu
Koolitusel osalemise hind on 310 €/osavõtja kohta/kõikide koolituspäevade eest kokku (sisaldab ka kohvipause ja kerget toitlustamist).

Igaüks tasub ise oma sõidukulud!
Osalustasu   I   osa   (mis   on   tagastamatu) 110  € palume  üle  kanda  SIET  arveldusarvele EE692200221026760624 SWEDBANK peale seda, kui oled saanud kinnituse osalemise kohta ja hiljemalt 05. detsembril.
Osalustasu II osa summas 200 € tasuda koolitusest osavõtjal 10. veebruariks 2017.
Osalustasu tasudes kirjuta selgituse lahtrisse: imetamise nõustajate koolituse tasu.
Kui vajad selleks arvet, siis anna sellest enne ülekande tegemist teada, et saaksime arve sulle tasumiseks aegsasti emailile saata.


Oled oodatud!

Ülle Lember – Ämmaemand, imetamise nõustaja, joogajuhendaja, UNICEF imetamise nõustajate treener

Triin Värnik – Baaskoolituse projektijuht, imetamise nõustaja, doula-, pere- ja sünnitoetaja, beebide ujutaja
tel 5647 9569
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
UNICEF rinnaga toitmise edendamise koolitus

UNICEF Eesti Rahvuskomitee aitab Sotsiaalministeeriumi toetusel ellu  viia Rinnaga toitmise edendamise Eesti komitee poolt püstitatud tähtsamaid eesmärke:

• taasalgatada beebisõbralike haiglate arendamine Eestis ning
• tagada rinnaga toitmist toetava keskkonna jätkusuutlik areng.

TEGEVUS I - Haiglate sünnitusosakondade töötajate ettevalmistamine beebisõbraliku haigla  (BFHI) põhimõtete rakendamiseks oma töökohal.
Selleks on planeeritud läbi viia 3-päevane e. 26 tunnine koolitus "Rinnaga toitmise edendamine 2013-2014“ kõikide haiglate sünnitusosakondade  ja naistekliinikute personalile, mis on esmaseks tingimuseks beebisõbraliku haigla põhimõtete jõudmisel iga töötajani.

Koolituse käigus ühtlustatakse üle vabariigi kõikide sünnitushaiglate kogu personali teadmised – see on väga oluline asjaolu beebisõbraliku haigla põhimõtete rakendamisel. Emade tugirühmade loomiseks ja käigushoidmiseks vastavalt BFHI 10.punktile on koolitustele oodatud ka SIET emade tugirühmade läbiviijad – imetamise nõustajad.  

Koolitusmaterjalid on veebipõhised ning koolitusel osalejalt oodatakse valmisolekut internetipõhiseks õppeks MOODLE õpikeskkonnas.

Koolituse toimumiskohad, kuupäevad ja registreerumine:  http://www.unicef.ee/page/119
 
 
 
 
 
 
Aastakonverents Iirimaal oktoobris 2013
 
 

Posteri saad avada siit: Aastakonverents Iirimaal oktoobris 2013

 

 

 

 
 
 
 
Täiendkoolitus imetamise nõustajatele 9. juunil

Meil on hea meel Teile teatada, et Eestissee tuleb täiendkoolitust tegema rahvusvaheliselt sertifitseeritud laktatsioonikonsultant, imikute ja väikelaste toitmise konsultant, mitmekümneaastase nõustamiskogemusega USA-s ja Iirimaal ning tunnustatud doktorikraadiga rinnaga toitmise treener, Genevieve Becker!

Koolitus toimub 9.juunil 2013 kl 10.00 – 16.00 Tallinnas Rahukeskuses, Väike-Karja 7-2 (fonolukk 2B), II k.

Koolituse teema: Vähe rinnapiima...!?!
Mõned nopped seminari alateemadest:
  • Vanemate, perede ja meedikute uskumused ja hoiakud laste käitumise ja toitmise osas ja nende mõju laste toitmisele ning kasvamisele
  • Ettevõtete äriliste huvide mõju laste toitmis-käitumisele.
  • Positiivsete hoiakute ja hea toitmis-käitumise edendamine.
  • Kohaliku seadusandluse toetus ja selle täitmise jälgimine – seire.
  • Milline on normaalne toitmine? Ootuspärane kaaluiive.
  • Kui tõesti on vähe rinnapiima.... kuidas aidata?
  • Erinevad testid, seadmed ja muud soovitused galaktogeneesi mõjutamiseks - millest oleks abi?  

Koolitusel osalemise eelduseks on nõustamisoskuste valdamine. Just nii nagu oled neid õppinud oma baaskoolituse käigus: kuidas ema aktiivselt kuulata ja rohkem teada saada, kuidas ema ja last jälgida, kuidas ema toetada, tema eneseusku kasvatada jne. Kui oled siinkohal unustanud, millest jutt, siis ongi aeg meenutada! Otsi üles oma kaust ja nõustamisoskuste peatükk!

Koolitusele registreerumiseks saada e-mail Kadrile: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. hiljemalt 31.maiks 2013, aga mida varem, seda parem!
Rühma suurus on piiratud!
Koolitus on imetamissõbralik! Anna Kadrile ka teada, kui tuled koos rinnalapsega!

Koolituspäeva tasu on SIET liikmetele 10 €, mitteliikmetele 15 €. Koolituse tasu sisaldab ka jooke, näkse ja kerget einet kohapeal.
Arve saamiseks palun pöördu enne ülekande tegemist:  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. .

Kui arvet vaja pole, siis kanna tasu pärast registreerumis-kinnituse saamist 1.juuniks üle SIET kontole nr  221016098212  SWEDBANK.
Maksekorralduse selgitusse kirjuta palun: 9.juuni täiendkoolitus.
 
 
 
 


 
 
Rahvusvaheline konverents Indias
Eelmise aasta lõpus tuli India pealinnas New Delhis kokku rahvusvaheline seltskond (esindatud oli 82 erinevat riiki), keda ühendas ja ühendab jätkuvalt mure kogu maailma laste tervise ning heaolu pärast. Maailmas sureb igal aastal 7 miljonit alla viie aastast last. Sagedasti on põhjustajaks haigused, mida oleks võimalik adekvaatse toitmise- ning raviga ennetada. Teaduslikud uuringud kinnitavad, et varajane imetamisega alustamine vähendab vastsündinute suremust 20% võrra. Samas oleme olukorras, kus kõikidest maailma vastsündinutest saavad esimese elutunni jooksul ema rinnale umbes pooled ja kaks kolmest imikust  ehk  92 miljonit 136-st miljonist lapsest on kunstlikul- või segatoitmisel.

Konverentsi päevade jooksul jagati erinevate riikide kogemusi, vaadati üheskoos otsa nii juba tehtud kui ka tegemist vajavale tööle, toetati ja innustati üksteist jätkama tegutsemist.

Vaata ringi konverentsi kodulehel ning sirvi huvipakkuvaid teemasid siin.
 

 

 

Kõigile imetamise nõustamise huvilistele!
Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühing (SIET) korraldab Eestis imetamise nõustajate baaskoolitust, mis tugineb Maailma Tervishoiuorganisatsiooni soovitustele, UNICEF`i 40-tunnisele laktatsioonikonsultantide koolitusprogrammile ja Eesti nõustamiskogemustele. 

Koolituse maht on 44 tundi jaotatuna 6-le koolituspäevale, mis toimuvad kahes 1-päevases ja kahes 2-päevases osas.

Järgmine baaskoolitus on planeeritud toimuma 2013/2014. aastal.
Imetamise nõustajate koolitusele on oodatud nii tervishoiutöötajad kui ka lihtsalt emad – kõik, kes on teemast huvitatud. Kasuks tuleb isiklik imetamise kogemus.
Koolitus on imetamissõbralik!
Palume koolitusest huvitatud inimestel oma osalemissoovist teada anda juba varakult e-maili aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..